ПРАТ АГРОКОМПАНІЯ "СВОБОДА"

Код за ЄДРПОУ: 05529219
Телефон: 04841-75-0-46, 49-4-46
e-mail: marinasvoboda@meta.ua
Юридична адреса: 68672, Україна, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, село Стара Некрасівка, вул.Жовтнева, б.52
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Статут ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" (нова редакцiя) зi змiнами, зареєстрованими 04.05.2011 р. за №15351050006000198 державним реєстратором Iзмаїльської районної державної адмiнiстрацiї Одеської областi.
ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" є юридичною особою приватного права згiдно законодавства України, створене вiдповiдно до положень Цивiльного кодексу України, Господарського кодексу України, Законiв України "Про господарськi товариства", "Про цiннi папери та фондову бiржу" та iнших нормативно-правових актiв шляхом реорганiзацiї колективного сiльськогосподарського пiдприємства Агрокомпанiя "Свобода" в акцiонерне товариство.
ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" є новим найменуванням Акцiонерного товариства закритого типу "АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" вiдповiдно до вимог Закону України "Про акцiонернi товариства".
Товариство є правонаступником Агрокомпанiї "Свобода" (колективного сiльськогосподарського пiдприємства) та державного сiльськогосподарського пiдприємства радгоспу iм.. Калiнiна, в процесi приватизацiї якого по рiшенню загальних зборiв товариства покупцiв членiв трудового колективу радгоспу iм. Калiнiна вiд 14 жовтня 1995 року була створена Агрокомпанiя "Свобода" у формi КСП.
Злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл у звiтному перiодi не вiдбувалось.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Органiзацiйно структура товариства складається з:
" ланка № 2 (бригада-острiв Кислицький);
" мехзагiн (тракторна бригада);
" центральний склад ПММ;
" зерноток (весовая, лабораторiя, овощехранилище);
" свинотоварна ферма № 1;
" свинотоварна ферма № 2;
" комбiкормовий цех;
" майстерня по ремонту сiльськогосподарської технiки;
" автогараж;
" будiвельний цех;
" їдальня центральна;
" їдальня СТФ;
" контора центральної садиби;
" гуртожиток
Товариство не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв.
Значних змiн в органiзацiйнiй структурi по вiдношенню до попереднiх перiодiв не було.
Ролi та перспективи розвитку пов'язанi з розширенням та збiльшенням обсягiв виробництва. Поряд з цим слiд широко впроваджувати досягнення науково-технiчного прогресу.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб, протягом звiтного перiоду не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Органiзацiя ведення бухгалтерського облiку i складання фiнансової звiтностi на пiдприємствi здiйснюється згiдно Закону "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" та Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку.
Основними засобами визнаються матерiальнi активи, що утримуються пiдприємством для використання у виробництвi чи постачання товарiв i надання послуг. Основнi засоби класифiкуються по групам, амортизацiя на них нараховується згiдно ст. 144-146 роздiлу III Податкового кодексу України "Про оподаткування прибутку пiдприємств". Первiсна оцiнка об'єкта основних засобiв здiйснюється згiдно ст. 8-14 ПБО-7 "Основнi засоби".
Одиницею облiку запасiв визначається їх вид. Первiсна вартiсть запасiв, що придбаються за плату, є собiвартiсть, визначена згiдно ст. 9 ПБО-9 "Запаси". Не включаються у первiсну вартiсть запасiв, а вiдображаються у витратах перiоду понаднормативнi втрати та недостачi товарiв, витрати на збут, iншi витрати, що не зв'язанi з придбанням. Запаси вiдображаються у бухгалтерськiй звiтностi за первiсною вартiстю. З метою забезпечення зберiгання вiдповiдальними особами МШП у експлуатацiї органiзовано контроль та облiк у кiлькiсних показниках протягом їх фактичного використання.
Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть одержання пiдприємством майбутнiх економiчних вигод та може бути достовiрно визначена її сума. У балансi дебiторську заборгованiсть за товари, роботи, послуги визнавати за чистою вартiстю, що дорiвнює сумi дебiторської заборгованостi за вирахуванням резерву сумнiвних боргiв.
Витрати вiдображаються одночасно зi зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань.
У виробничу собiвартiсть продукцiї включаються прямi витрати та загальновиробничi витрати. Витрати, пов'язанi з операцiйною дiяльнiстю, якi не включаються у собiвартiсть реалiзованої продукцiї (адмiнiстративнi витрати, витрати на збут, iншi), квалiфiкуються вiдповiдно ПБО-16 i вважаються витратами перiоду.
Прибуток визнається на дату вiдвантаження продукцiї, а оцiнюється згiдно з ПБО-15.
Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй - Фiнансовi iнвестицiї (крiм iнвестицiй, що утримуються пiдприємством до їх погашення або облiковуються за методом участi в капiталi) на дату балансу вiдображаються за справедливою вартiстю.
Текст аудиторського висновку Власникам цiнних паперiв,
Керiвництву Публiчного акцiонерного товариства АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
м. Одеса 20 лютого 2012 року
Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) щодо фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
станом на 31.12.2011 року
ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО АУДИТОРСЬКУ ФIРМУ:
Повне найменування юридичної особи вiдповiдно до установчих документiв ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "ПРОФАУДИТ"
Мiсцезнаходження юридичної особи 65033, м. Одеса, вул. Василя Стуса 2I1
Телефон (факс) юридичної особи (0482)734-01-39, 0675572567
Номер та дата видачi Свiдоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фiрм, якi одноособово надають аудиторськi послуги, виданого Аудиторською палатою України № 4347 видане згiдно Рiшення Аудиторської палати України № 212I4 вiд 25.03.2010 р.
ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО ЕМIТЕНТА:
Повне найменування Публiчне акцiонерне товариство АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
Код за ЄДРПОУ 05529219
Мiсцезнаходження 68672, Одеська обл., Iзмаїльський район, село Стара Некрасiвка, вул.. Жовтнева, будинок 52
Дата державної реєстрацiї Дата проведення державної реєстрацiї 31.03.1998 р.
Основнi вiдомостi про умови договору на проведення аудиту:
- договiр на проведення аудиту № 7-АI2012 вiд 01 лютого 2012 року;
- дата початку проведення аудиту - 01 лютого 2012 року;
- дата закiнчення проведення аудиту - 20 лютого 2012 року .
Перелiк перевiреної фiнансової iнформацiї:
З метою вирiшення встановлених завдань, аудиторами проведено аудит фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" (Далi - ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА", Товариство), що додається, яка включає :
" Баланс станом на 31.12.2011 року;
" Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк;
" Звiт про рух грошових коштiв за 2011 рiк;
" Звiт про власний капiтал за 2011 рiк;
" Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк;
" Стислий виклад суттєвих облiкових полiтик;
Аудиторська перевiрка проводилась за перiод з 01.01.2011 р. до 31.12.2011 р. суцiльним методом (каса, розрахунковий рахунок) та вибiрково (iншi рахунки) з використанням методiв документальної перевiрки, спiвставлення й оцiнки, тестування доказiв, якi пiдтверджують суми та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах, включає оцiнювання застосованих принципiв бухгалтерського облiку та суттєвих облiкових оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнювання надання звiтiв у цiлому згiдно з МСА 500 "Аудиторськi докази".
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть стосовно складання та достовiрностi подання наданої до перевiрки звiтностi та документацiї, вiдповiдно до Статуту ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" та чинного законодавства України, та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає як необхiдний для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки, а саме:
- Голова правлiння - Видобора В.Д.
- Головний бухгалтер - Кичук М.С.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Обсяг аудиторської перевiрки:
Аудиторами проведена перевiрка у вiдповiдностi з вимогами Законiв України "Про акцiонернi товариства", "Про цiннi папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українi", "Про аудиторську дiяльнiсть", "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", Рiшення ДКЦПФР №1360 вiд 29.09.2011 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)" рiшення Аудиторської палати України вiд 18.04.2003 р. №122I2 "Про порядок застосування в Українi Стандартiв аудиту та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв", Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, Податкового кодексу України, та iнших законодавчих та нормативних актiв. Концептуальною основою для проведення аудиторської перевiрки є Положення (стандарти) бухгалтерського облiку.
Висновок сформований у вiдповiдностi:
- з Рiшенням ДКЦПФР №1360 вiд 29.09.2011 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)"та зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2011 року за № 1358I20096;
- з вимогами Мiжнародних стандартiв аудиту №700 "Аудиторський висновок про фiнансову звiтнiсть", № 705 "Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора", № 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора".
В зв'язку з сутнiстю перевiрки, та притаманних аудиту обмежень, iснує ймовiрнiсть та можливiсть того, що окремi, навiть суттєвi вiдхилення (помилки, вiдмiнностi, тощо) можуть бути не виявленi в ходi перевiрки, за що у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту (МСА №200 п.21, МСА № 240, п.17), прийнятих АПУ в якостi нацiональних, аудитор вiдповiдальностi не несе.
Розмiр суттєвостi помилки з замовником не обговорювався, тому розмiр суттєвостi визначався у вiдношеннi до виявлених у ходi здiйснення аудиту вiдхилень згiдно професiйного судження аудитора та вiдповiдно вимог стандарту МСА 320 "Суттєвiсть при плануваннi та проведеннi аудиту".
Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї за видами активiв
вiдповiдно до встановлених нормативiв
Аудиторами перевiрено та проаналiзовано надану товариством фiнансову iнформацiю за видами активiв вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема Нацiональних Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку та Мiжнародних стандартiв аудиту.
На пiдставi отриманих при перевiрцi даних, констатуємо:
- з метою забезпечення єдиних принципiв i процедур щодо вiдображення поточних господарських операцiй в облiку та складаннi фiнансової звiтностi, Наказом Голови правлiння затверджено облiкову полiтику ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА";
- бухгалтерський облiк у товариствi ведеться за журнально-ордерною системою;
- вибiрковим спiвставленням даних первиних документiв iз записами на рахунках синтетичного та аналiтичного облiку, Головною книгою, оборотними вiдомостями i даними фiнансової звiтностi розбiжностей не виявлено.
Необоротнi активи товариства станом на 31.12.2011 року становлять 10011 тис. грн. та складаються з:
- Основних засобiв, якi знайшли вiдображення у ряд. 030 балансу "Основнi засоби" та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк по залишковiй вартостi у сумi 7711 тис.грн.
Облiк основних засобiв ведеться товариством у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО №7 "Основнi засоби" пооб'єктно за їх первiсною вартiстю за Д-том субрахункiв балансового рахунку 10 "Основнi засоби". Сукупна первiсна вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2011 року складає 17467 тис.грн.
Товариством як спосiб нарахування амортизацiї основних засобiв до 01.04.2011 року було обрано норми i способи амортизацiї основних засобiв, передбаченi податковим методом, а з 01.04.2011 року, вiдповiдно до вимог Податкового Кодексу України було обрано прямолiнiйний метод.
Знос основних засобiв нараховано у сумi 9756 тис.грн. i обчислено за К-том балансового рахунку 13 "Знос (амортизацiя) необоротних активiв". Метод нарахування зносу основних засобiв вiдповiдає вимогам П (С)БО №7 "Основнi засоби".
Первiсна (переоцiнена) вартiсть повнiстю амортизованих основних засобiв складає 441 тис. грн. та вiдповiдно вiдображена у Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк. У зв'язку з повною амортизацiєю вказаних основних засобiв, необхiдно здiйснити їх списання або дооцiнку.
Вибiркова перевiрка операцiй з руху основних засобiв в цiлому пiдтверджує правильнiсть вiдображення цих операцiй у бухгалтерському i податковому облiку.
В результатi вибiркового спiвставлення даних синтетичного та аналiтичного облiку, показникiв бухгалтерських регiстрiв та фiнансової звiтностi суттєвих вiдхилень не виявлено.
Вибiр методики облiку операцiй з основними засобами в основному вiдповiдає Положенням (стандартам) бухгалтерського облiку, Плану рахункiв активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй.
Довгостроковi бiологiчнi активи станом на 31.12.2011 року по залишковiй вартостi склали 254 тис. грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 035 балансу Товариства.
Облiк бiологiчних активiв ведеться товариством у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО №30 "Бiологiчнi активи". Сукупна первiсна вартiсть бiологiчних активiв станом на 31.12.2011 року складає 256 тис.грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 036 балансу.
Накопичена амортизацiя бiологiчних активiв станом на 31.12.2011 року складає 2 тис. грн. та вiдповiдно облiковується у ряд. 037 балансу.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї станом на 31.12.2011 року становлять 20 тис. грн. та вiдповiдно облiковуються у ряд. 045 балансу як "Iншi фiнансовi iнвестицiї".
Довгострокова дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2011 року становить 2026 тис. грн. та вiдповiдно облiковуються у ряд. 050 балансу.
Станом на 31.12.2011 року оборотнi активи товариства облiковуються у сумi 9160 тис.грн. та складаються з:
- Виробничих запасiв, якi обiковуються у ряд. 100 балансу товариства та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк станом на 31.12.2011 року у сумi 1946 тис. грн. та складаються з запасних частин у сумi 472 тис. грн., палива у сумi 611 тис. грн., сировини i матерiалiв у сумi 19 тис. грн., тари i тарних матерiалiв у сумi 1 тис. грн., будiвельних матерiалiв у сумi 10 тис. грн., матерiалiв сiльськогосподарського призначення у сумi 592 тис. грн., та малоцiнних та швидкозношуваних предметiв у сумi 241 тис. грн.;
- Поточних бiологiчних активiв у сумi 1108 тис. грн., якi облiковуються у ряд. 110 балансу товариства та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк;
- Незавершеного виробництва у сумi 492 тис. грн., яке облiковується у ряд. 120 балансу Товариства та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк;
- Готової продукцiї у сумi 3288 тис. грн., яка облiковується у ряд. 130 балансу товариства станом на 31.12.2011 року та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк.
Надходження запасiв облiковувалось за їх первiсною вартiстю в розрiзi класифiкацiйних груп. Первiсна власнiсть придбаних за плату запасiв складалась з цiни постачальника, витрат на заготiвлю, вантажно-розвантажувальних робiт та iнших витрат, пов'язаних з придбанням та доведенням до стану придатностi для використання. При вiдпуску запасiв у виробництво застосовувався метод середньозваженої собiвартостi. Запасiв, переданих на комiсiю чи у заставу, не малось. Уцiнка, дооцiнка чи переоцiнка у звiтному перiодi не робились.
Визнання первiсної оцiнки запасiв, а також розкриття iнформацiї вiдповiдають вимогам ПСБО 2 "Запаси"
Згiдно даних бухгалтерського облiку станом на 31.12.2011 року дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги склала 647 тис. грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 160 балансу товариства та Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк.
Величина резерву сумнiвних боргiв визначається методом застосування коефiцiєнта сумнiвностi. Резерв сумнiвних боргiв товариством у звiтному перiодi не нараховувався, що не вiдповiдає вимогам П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть".
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками станом на 31.12.2011 року становить 457 тис грн. та складається з дебiторської заборгованостi за розрахунками з бюджетом у сумi 65 тис. грн., що вiдповiдно облiковується у ряд. 170 балансу товариства та поточної заборгованостi за виданими авансами у сумi 392 тис. грн., що вiдповiдно облiковується у ряд. 180 балансу товариства.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2011 року облiковується у ряд. 210 балансу товариства у сумi 6 тис. грн. та вiдображена у Примiтках до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк.
Грошовi кошти та їх еквiваленти:
Облiк касових операцiй здiйснюється товариством у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства. На пiдставi розрахунку про встановлення лiмiту залишку готiвки в касi (Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi, затверджене Постановою Правлiння НБУ 15.12.2004р. № 637 зi змiнами та доповненнями) Наказом Голови Правлiння ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" встановлено лiмiт залишку готiвки в касi товариства. Перевищення лiмiту залишку готiвки в касi товариства у звiтному перiодi не встановлено. Залишок коштiв у касi товариства станом на 31.12.2011 року склав 19,9 тис. грн.
Облiк руху коштiв на поточних рахунках в банкiвських установах товариство здiйснює на субрахунках балансового рахунку 31 "Рахунки в банках". Надходження коштiв на поточнi рахунки документально пiдтверджено.
Залишок коштiв на поточних рахунках в нацiональнiй валютi в банкiвських установах станом на 31.12.2011 року складає 1196 тис.грн. та облiковується за Д-том субрахункiв 311 "Поточнi рахунки в нацiональнiй валютi", що вiдповiдно визначено в ряд.230 балансу товариства.
На нашу думку, перевiрена iнформацiя щодо активiв ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року визначена без суттєвих перекручень, вiдповiдає Положенням (Стандартам) бухгалтерського облiку, реально та вiрно вiдображена у фiнансовiй звiтностi товариства, справедлива та достовiрна.
Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї про зобов'язання
вiдповiдно до встановлених нормативiв
Аудиторами перевiрено та проаналiзовано надану фiнансову iнформацiю про зобов'язання товариства до встановлених нормативiв, зокрема Нацiональних Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку.
При перевiрцi встановлено, що:
Поточнi зобов'язання станом на 31.12.2011 року складають 78 тис. грн., з них:
- Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги складає 7 тис. грн. та вiдповiдно вiдображена в ряд. 530 балансу товариства;
- Поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом - 5 тис. грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 550 балансу товариства;
- Поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування - 16 тис. грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 570 балансу товариства;
- Поточнi зобов'язання за розрахунками з оплати працi - 29 тис. грн., що вiдповiдно вiдображено у ряд. 580 балансу товариства;
Iншi поточнi зобов'язання станом на 31.12.2011 р. становлять 21 тис. грн. та вiдповiдно облiковуються у ряд. 610 балансу товариства.
Облiк кредиторської заборгованостi товариством здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО № 11 "Зобов'язання".
Вибiрковою перевiркою розрахункiв iз нарахування заробiтної плати, нарахувань та утримань iз зарплати, вiдхилень вiд вимог чинного законодавства не виявлено.
Кредиторської заборгованностi, по якiй вийшов строк позову, товариство не має.
Валюта балансу станом на 31.12.2011 року складає 19171 тис. грн.
На нашу думку, перевiрена iнформацiя щодо розмiру зобов'язань ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року визначена без суттєвих перекручень, вiдповiдає Положенням (Стандартам) бухгалтерського облiку, реально та вiрно вiдображена у фiнансовiй звiтностi товариства, справедлива та достовiрна.
Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї про формування та використання власного капiталу ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
вiдповiдно до встановлених нормативiв
Власний капiтал ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року облiковується у сумi 19092,6 тис.грн., у т.ч.:
· статутний капiтал - 5909 тис.грн.;
· iнший додатковий капiтал - 491 тис.грн.;
· додатково вкладений капiтал - 6643 тис. грн.;
· резервний капiтал - 1478 тис. грн.;
· нерозподiлений прибуток - 4572 тис.грн.
Статутний капiтал станом на 31.12.2011 р. складає 5909 тис. грн. та вiдповiдно облiковується у ряд. 300 балансу товариства.
Додатково вкладений капiтал станом на 31.12.2011 р. облiковується у ряд. 320 балансу товариства у сумi 6643 тис. грн.
Iнший додатковий капiтал станом на 31.12.2011 року облiковується у ряд. 330 балансу товариства у сумi 491 тис. грн.
Резервний капiтал станом на 31.12.2011 року облiковується у ряд. 340 балансу товариства у сумi 1478 тис. грн.
Нерозподiлений прибуток товариства облiковується у сумi 4572 тис.грн. за К-том балансового рахунку 44 "Нерозподiленi прибутки (непокритi збитки)", вiдповiдно вiдображений у ряд.350 балансу товариства.
Аудиторами проаналiзовано наданi установчi документи ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА", а саме:
- Статут ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" (нова редакцiя) зi змiнами, зареєстрованими 04.05.2011 р. за №15351050006000198 державним реєстратором Iзмаїльської районної державної адмiнiстрацiї Одеської областi.
- Положення та iншi документи товариства.
ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" є юридичною особою приватного права згiдно законодавства України, створене вiдповiдно до положень Цивiльного кодексу України, Господарського кодексу України, Законiв України "Про господарськi товариства", "Про цiннi папери та фондову бiржу" та iнших нормативно-правових актiв шляхом реорганiзацiї колективного сiльськогосподарського пiдприємства Агрокомпанiя "Свобода" в акцiонерне товариство.
ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" є новим найменуванням Акцiонерного товариства закритого типу "АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" вiдповiдно до вимог Закону України "Про акцiонернi товариства".
Товариство є правонаступником Агрокомпанiї "Свобода" (колективного сiльськогосподарського пiдприємства) та державного сiльськогосподарського пiдприємства радгоспу iм.. Калiнiна, в процесi приватизацiї якого по рiшенню загальних зборiв товариства покупцiв членiв трудового колективу радгоспу iм. Калiнiна вiд 14 жовтня 1995 року була створена Агрокомпанiя "Свобода" у формi КСП.
На пiдставi вищевказаних документiв констатуємо, що статутний капiтал ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" становить 5 909 400,00 (п'ять мiльйонiв дев'ятсот девять тисяч чотириста гривень 00 копiйок) грн. та розподiлений на 5 909 400,00 (п'ять мiльйонiв дев'ятсот девять тисяч чотириста) штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1,00 (одна гривня 00 копiйок) грн. кожна.
Розмiр статутного капiталу товариства визначений засновниками згiдно iз установчими документами. Данi про величину власного капiталу ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА", що вiдображенi в Балансi станом на 31.12.2011 р., пiдтверджуються даними облiкових реєстрiв та кореспондують з вiдомостями Звiту про власний капiтал за 2011 р.
Форма iснування - бездокументарна.
Послуги щодо обслуговування випуску цiнних паперiв емiтента, iснуючих у бездокументарнiй формi станом на 31.12.2010 р. надавались ПрАТ "Всеукраїнський депозитарiй цiнних паперiв" (Код ЄДРПОУ 35917889, 04107, м. Київ, вул. Тропiнiна, 7-Г, Лiцензiя на провадження професiйної дiяльностi серiї АВ №498004 вiд 19.11.2009 р.), згiдно укладеної угоди.
Свiдоцтво про реєстрацiю випуску цiнних паперiв № 70I15I1I10, дата реєстрацiї - 27.10.2010 р., видане Одеським територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 21.01.2011 р..
ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" протягом перевiряємого перiоду дiй щодо випуску та розмiщення iпотечних облiгацiй, розмiщення проспекту емiсiї iпотечних облiгацiй не проводило, iпотечного покриття iпотечних облiгацiй не створювало.
Кошти резервного капiталу ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 р. складають 1478 тис. грн., що становить 25% вiд статутного капiталу та вiдповiдає вимогам чинного законодавства України.
На нашу думку, перевiрена iнформацiя про формування та розмiр власного капiталу ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року вiдповiдає Положенням (Стандартам) бухгалтерського облiку, справедлива та достовiрна.
Висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства
Вiдповiдно до вимог чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 Цивiльного кодексу України (стосовно акцiонерних товариств), вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства - величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми зобов'язань товариства, прийнятих до розрахунку. Розрахунок визначення вартостi чистих активiв складається за даними бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до П(С)БО №2 "Баланс". Вартiсть чистих активiв ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року становить 19093 тис.грн.; Статутний капiтал - 5909 тис. грн. тобто, вартiсть чистих активiв товариства є бiльшою за розмiр Статутного капiталу ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА".
На нашу думку ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" дотримується вимог чинного законодавства України.
Всиловлення думки щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю
У звязку з тим, що аудиторська перевiрка ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" передує датi пiдготовки рiчного звiту Товариства, аудитори не мали можливостi встановити наявнiсть будь-яких невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю та рiчним звiтом ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА".
Висловлення думки аудитора щодо фiнансових звiтiв та результату фiнансово - господарської дiяльностi ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
Фiнансова звiтнiсть товариством складена у вiдповiдностi до ст.ст. 11-14 Закону України "Про бухгалтерську та фiнансову звiтнiсть" та П(С)БО 1 "Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi".
Данi фiнансової звiтностi ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" реальнi, точнi та вiдповiдають вимогам чинного законодавства.
У звiтному перiодi згiдно узагальненiй iнформацiї про доходи та витрати Ф.2 "Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк", результатом фiнансово-господарської дiяльностi товариства за звiтний перiод є прибуток у сумi 1809 тис.грн.
Нерозподiлений прибуток товариства - це результат дiяльностi товариства, рiзниця мiж його доходами i витратами у перевiряємому перiодi. Нерозподiлений прибуток ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року складає 1809 тис.грн.
Данi вибiркової перевiрки пiдтверджують правильнiсть визначення доходiв товариства згiдно вимог податкового законодавства, а саме, Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств", затвердженого 22.05.1997 року за № 283I97.
Визнання, класифiкацiя та оцiнка доходiв пiдприємства здiйснюється на пiдставi П(C)БО 15 "Доходи". Визнання та склад витрат пiдприємства здiйснюється згiдно П(С)БО 16 "Витрати".
При проведеннi перевiрки правильностi формування фiнансового результату товариства за 2011 рiк за даними фiнансової звiтностi з вiдповiдною iнформацiєю бухгалтерського облiку суттєвих вiдхилень та перекручень не виявлено.
На нашу думку, перевiрена iнформацiя щодо фiнансових звiтiв та результату фiнансово-господарської дiяльностi ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року вiдповiдає Положенням (Стандартам) бухгалтерського облiку, справедлива та достовiрна.
Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї про виконання значних правочинiв та дiї,
якi вiдбуваючись протягом звiтного року могли вплинути на
фiнансово-господарський стан ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
30 квiтня 2011 року АТЗТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" було проведено загальнi збори акцiонерiв, на яких було прийняте рiшення про приведення дiяльностi Товариства у вiдповiднiсть до норм Закону України "Про акцiонернi товариства" (про визначення типу акцiонерного товариства, про змiну найменування з Акцiонерне товариство закритого типу "Агрокомпанiя "Свобода" (АТЗТ "Агрокомпанiя "Свобода" на Публiчне акцiонерне товариство АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА".
У перевiряємому перiодi змiни у складi засновникiв, яким належать бiльш нiж 10% статутного капiталу товариства не вiдбувались.
Позику (кредит) на суму, що перевищує 25% активiв товариство у перевiряємому перiодi не отримувало.
Рiшення товариством про утворення, припинення його фiлiй, представництв не приймалось.
Порушення справи про банкрутство товариства, внесення ухвали про його санацiю в 2011 роцi не було.
Вищим органом товариства рiшень про зменшення розмiру статутного капiталу, припинення, банкрутство у звiтному перiодi не приймалось.
На нашу думку, перевiрена iнформацiя про дiї, якi вiдбувались протягом звiтного року, позитивно вплинули на фiнансово-господарський стан ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА".
Висловлення думки щодо стану корпоративного управлiння ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА", у тому числi стан внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
30 квiтня 2011 року АТЗТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" було проведено загальнi збори акцiонерiв, на яких було прийняте рiшення про приведення дiяльностi Товариства у вiдповiднiсть до норм Закону України "Про акцiонернi товариства" (про визначення типу акцiонерного товариства, про змiну найменування з Акцiонерне товариство закритого типу "Агрокомпанiя "Свобода" (АТЗТ "Агрокомпанiя "Свобода" на Публiчне акцiонерне товариство АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА".
У ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" вiдсутня спецiальна посада або вiддiл, що вiдповiдає за роботу з акцiонерами.
У ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" створена ревiзiйна комiсiя, яка складається з трьох осiб.
У ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" створена наглядова рада, яка складається iз трьох осiб. Наглядова рада Товариства має повноваження вiдповiдно до внутрiшнiх документiв Товариства.
У ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" вiдсутнiй власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управлiння.
У ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" вiдсутня посада внутрiшнього аудитора або служба внутрiшнього аудиту Товариства.
На нашу думку, ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" необхiдно пiдвищити рiвень корпоративного управлiння для забезпечення ефективної дiяльностi товариства, належної уваги до iнтересiв акцiонерiв та рiвноваги впливу та балансу iнтересiв учасникiв корпоративних вiдносин.
Висловлення думки щодо iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
Вiдповiдно до МСА 240 та МСА 315 аудитор повинен iдентифiкувати й оцiнити ризики суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства на рiвнi фiнансової звiтностi та на рiвнi тверджень для класiв операцiй, залишкiв на рахунках i розкриття iнформацiї.
На нашу думку, припущення не застосовне за обставин завдання, нами не iдентифiковано визнання доходiв як ризик суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства, фiнансова звiтнiсть ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" у цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства чи помилки.
Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю активiв (необоротних активiв) Товариства станом на 31.12.2011 року, в зв'язку з чим не можемо висловити безумовно-позитивну думку вiдносно всiх показникiв фiнансової звiтностi Товариства. Однак вiдмiчене обмеження має незначний вплив на рiчну фiнансову звiтнiсть i на стан справ в цiлому.
Також облiковою полiтикою Товариства не передбачено нарахування резерву сумнiвних боргiв, що не вiдповiдає вимогам П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть".
Не створювались забезпечення для вiдшкодування наступних (майбутнiх) витрат: на виплату вiдпусток працiвникам, виконання гарантiйних зобов'язань та iн., що не вiдповiдає вимогам П(С)БО 11 "Зобов'язання".
ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ:
На нашу думку, за винятком впливу питань, про якi йдеться у параграфi "Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки", перевiрена фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" станом на 31.12.2011 року, його фiнансовi результати i рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату та вiдповiдає нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Вважаємо, що проведена аудиторська перевiрка забезпечує обгрунтовану пiдставу для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки.

Показники фiнансового стану ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
N
зIп Показники Формула розрахунку показника фiнансового стану акцiонерного товариства Формула розрахунку оптимальне значення критичне значення Фактично за 2011 рiк Висновки
1 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi К1 = (Грошовi кошти + Грошовi еквiваленти) I поточнi зобов'язання ф. 1 (ряд. 220 + ряд. 230 + ряд. 240)
---------
ф. 1 ряд. 620 0,25- 0,35 менше 0,25 15 Характеризує готовнiсть пiдприємства негайно погасити короткострокову заборгованiсть. Позитивне значення показника.
2 Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) К2 = (оборотнi активи) : поточнi зобов'язання ф. 1 ряд. 260
---------
ф. 1 ряд. 620 2 1 116 Характеризує достатнiсть оборотних коштiв для погашення поточних зобов'язань. Позитивне значення показника.
3 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або платоспроможностi, або автономiї) К3 = Власний капiтал :Вартiсть майна (пiдсумок активу балансу) ф. 1 ряд. 380
----------
ф. 1 ряд. 280 бiльше 0,5 0,5 1 Характеризує питому вагу власного капiталу в загальнiй вартостi коштiв iнвестованих в його дiяльнiсть. Оптимальне значення показника.
4 Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) К4 =(забезпечення наступних витрат i цiльове фiнансування + довгостроковi збов'язання + поточнi зобов'язання + доходи майбутнiх перiодiв) : Власний капiтал ф. 1 (ряд. 430+ ряд.480 + ряд.620 +ряд.630)
---------
ф. 1 ряд. 380 0,5 1
0,004
Характеризує залежнiсть пiдриємства вiд залучених засобiв. Вiдповiдає нормативу.
ВИСНОВОК АУДИТОРА ЩОДО ФIНАНСОВОГО СТАНУ ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА"
Аудитор констатує, що фiнансовий стан за перiод, що перевiрявся, стiйкий, пiдприємство є платоспроможним, лiквiдним та має достатню кiлькiсть власних оборотних коштiв для погашення поточних зобов'язань. Безперервне iснування ПАТ АГРОКОМПАНIЯ "СВОБОДА" свiдчить про стабiльнiсть його дiяльностi та можливiсть безупинного функцiонування як суб'єкта господарювання.
Директор ТОВ "ПРОФАУДИТ" Т.В. Кравченко
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Iнформацiя про основнi види продукцiї або послуг, що їх виробляє чи надає емiтент.
Основнi види продукцiй:
- вирощування зернових та технiчних культур;
- вирощування фруктiв, ягiд, горiхiв, культур для виробництва напоїв i прянощiв;
- розведення свиней.
Перспективнiсть виробництва окремих товарiв, виконання робiт та надання послуг - Конкурентоспроможнiсть сiльськогосподарської галузi можлива лише в перспективi коли на внутрiшньому ринку вiтчизнянi виробники впевнено витiсняють iмпорт, це можливо при державному регулюваннi iмпорту, та пiдтримкою зi сторони держави вiтчизняних товаровиробникiв.
Залежнiсть вiд сезонних змiн - Дiяльнiсть пiдприємства має залежнiсть вiд сезонних змiн, природних та клiматичних умов.
Основнi ринки збуту та основних клiєнтiв - Основними ринками збуту продукцiї пiдприємства є м. Iзмаїл, Iзмаїльський район та Одеська область.
Основними клiєнтами є: ТОВ "Рiв. А. Холдiнг", ТОВ "Мар'яж", ТОВ "ТИТАН".
Основнi ризики в дiяльностi емiтента - неблагодiїнi клiматичнi умови, особливо для галузi рослинництва, а саме: сухi (без снiгу) та дуже морознi зими, навеснi суховiї, холоднi тумани, також можливi заморозки до кiнця квiтня мiсяця, влiтку, в перiод збору врожаю, затяжнi дощi, внаслiдок чого, втрата врожаю до 50%, восени (як було восени 2011 року) навпаки засуха, внаслiдок чого, затримувся посiв озимих пiд врожай 2012 року, тривалий перiод обороту капiталу, постiйне зростання цiни (особливо навеснi) на ПММ, добрива, засоби захисту рослин та насiння ярових культур, ветпрепарати та корми.
Заходи емiтента щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi та розширення виробництва та ринкiв збуту - Для захисту своєї дiяльностi та розширення виробництва та ринкiв збуту, по-перше, було прийнято рiшення в рослинництвi перейти на нову технологiю обробки землi (нульова). Витрати на обробку землi, згiдно цiєї технологiї, скоротились майже на 40%. А це зниження собiвартостi вирощеної продукцiї, що дає можливiсть придбати нову технiку та устаткування. Також керiвництво розробляє такi схеми сiвозмiну ,щоб забезпечити вирощування конкурентноспроможної продукцiї з одночасним пiдвищенням родючостi грунту, як запоруки наступних врожаїв. У тваринництвi розроблена програма на вирощування свиней сучасних м'ясних пород, якi мають високий попит.
Основним каналом збуту рослинницької продукцiї є переробнi пiдприємства, а також зернотрейдери. Тваринницька продукцiя реалiзується, як переробним пiдприємствам, так i через прямi продажi з пiдприємства. Пiдприємство застосовує прямi та оптовi методи продажу.
Джерела сировини, їх доступнiсть та динамiку цiн - пiдприємство використовує як власну так i закуповує сировину, останнiм часом цiна на сировину та допомiжнi речовини стрiмко зросла, що не дає змоги пiдприємству конкурувати на ринку сiльськогосподарської продукцiї. Вирощування зернових, технiчних культур, садiвництво та розведення свиней є одними iз стратегiчних галузей АПК України, якi забезпечують виробництво i споживання продуктiв та м'яса та надає значнi надходження в державний бюджет.
Однак в останнi роки в їх розвитку спостерiгається ряд негативних тенденцiй. Насамперед це стосується вирощування зернових, технiчних культур, та вирощування свиней. Негативнi змiни характеризуються стрiмким подорожанням матерiально-технiчного забезпечення сiльгоспвиробництва ( добрива, засобiв захисту рослин, сiльгосптехнiка), недостатнiм розповсюдженням насiння нових високопродуктивних сортiв i гiбридiв та їх дорожнеча, вiдсутнiстю доступних по цiнi сучасного сiльгоспобладнання та машин. Скорочена державна пiдтримка сiльгоспвиробникiв, зокрема скасована державна дотацiя:в рослинництвi - на 1 га посiвних площ; в свинарствi на 1 кг вирощених свиней у живої вазi.
Незадовiльними залишаються матерiально-технiчна база галузi, впровадження iнновацiй, фiнансове i кредитне забезпечення. Потребує адаптацiї до ринкових умов. Галузь має потребу у розвитку та збереженнi наявних обсягiв виробництва, товариство не має змоги конкурувати з пiдприємствами, якi впроваджують новi технологiї. Товариство не має змоги визначити його положення на ринку.
Пiдприємство не проваджувало нових технологiй та нових товарiв. ПрАТ "ЗОРЯ", ПрАТ "ПЕРЕМОГА" ПАТ "СОНЯЧНЕ", ПрАТ "АГРОФIРМА "РОДИНА", ПрАТ "ДРУЖБА" є основними конкурентами в галузi.
Особливостi продукцiї товариства вiдсутнi; товариство має намiр здiйснити модернiзацiю виробництва.
Перспективними плани розвитку емiтента є всебiчний розвиток i постiйне удосконалення iнфраструктурних елементiв - системи пiдприємств, органiзацiй, закладiв виробничої та невиробничої сфери, якi покликанi обслуговувати рух продукцiї вiд виробника до споживача. Зазначена iнфраструктура виконує функцiї виявлення ринкових цiн як цiн реального попиту та реальної пропозицiї. Маркетинговий сектор iнфраструктури сiльськогосподарського ринку формують аграрнi товарнi бiржi, оптовi сiльськогосподарськi ринки, аукцiони, ярмарки, торговi доми, мiськi ринки, споживчi кооперативнi ринки, супермаркети, оптовi фiрмовi магазини та iншi структури, що забезпечують обмiн товарами.
Постачальники за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв у загальному обсязi постачання є: МПП Фiрма "Єрiдон", ТОВ "Альфа-Стандарт", ПП "Агротехпродсервис-Iзмаїл", ПП "Фармо-Центр".
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування ПРИДБАНО:
Плуг чизельний ПЧН-2,3 на суму 51,0 тис. грн.; Автомобiль УАЗ 3909-94 на суму 67,7 тис. грн.; зроблено капiтальне асфальтне покриття на зерно току на сумму 425,3 тис. грн.; Косилка - мульчирователь на суму 67,1 тис. грн.; Косилка - мульчирователь на суму 81,1 тис. грн.
Всього за 2008 рiк придбано на суму - 692,2 тис. грн.
Автомобiль REXTON на суму 250,7 тис.грн.; Комбайн Массей Фергюсон (бIу) на суму 10,0 тис.грн.
Всього за 2009 рiк придбано на суму - 260,7 тис. грн.
Лущильник ЛДГ-10 на суму 24,0 тис. грн.; Дробилка на суму 25,0 тис.грн.; Вентилятори в свинарники на суму 34,0 тис. грн.
Всього за 2010 рiк придбано на суму - 83 тис. грн.
Розкидач мiн. добрив на суму 58,4 тис. грн.; Агрегати дисковi АГН-3,3 на суму 173,2 тис. грн.; Агрегат дисковий АГН-4,2 на суму 124,1 тис. грн.; Автомобiль УАЗ 330365 на суму 134,8 тис. грн.
Всього за 2011 рiк придбано на суму - 490,5 тис. грн.
ВИБУТТЯ :
Значного вибуття активiв за останнi роки не вiдбувалося. Була списана сiльгосптехнiка та агрегати, що морально та фiзично зношена на 100%. Технiка була розiбрана на запчастини та чорний лом.
На замiсть старої (списаної) технiки планується придбання у 2012 роцi нової, як для галузi рослинництва, так i для тваринництва. Пiдприємство не планує будь-якi значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з його господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року становила 16 774 тис. грн., знос становив 9 291 тис. грн., що означає, що основнi засоби були на початок року зношенi на 55,4%. На кiнець року первiсна вартiсть основних засобiв становила 17 467 тис. грн., знос - 9 756 тис. грн., процент зносу становив 55,9%. На протязi 2011 року вибуло ОЗ на суму 123 тис. грн. Надiйшло ОЗ за рiк на суму 816 тис. грн. Нараховано амортизацiї за рiк - 584 тис. грн. Основнi засоби емiтента представленi переважно капiтальними виробничими спорудами, iнструментами, обладнанням та транспортними засобами. Меншу частку займають бiологiчнi активи.
Будь-якi значнi правочини емiтента щодо них - Будь-якiх значних правочинiв емiтента щодо основних засобiв немає.
Виробничi потужностi та ступiнь використання обладнання - на свинотоварних фермах є можливiсть вирощувати до 4000 голiв на рiк, та отримувати приросту до 400 тн за рiк. На зернотоку ЗАВ-20 потужнiсть очистки зерна з поля до 20 тн на годину i до 400 тн на добу. Зерносушилка ЗПС-1000 дозволяє зберiгати до 1000 тн зерна на рiк. За необхiдностi, якщо зерно з поля перевищує базову вологiсть, потужнiсть сушки зерна дорiвнює до 2500-3000 тнI% на добу.
Всi основнi засоби знаходяться за мiсцезнаходженням товариства i в його постiйному користуваннi на правах приватної власностi та утримуються з додержанням заходiв щодо збереження активiв в установленому порядку на територiї розташування з метою використання їх у процесi надання послуг та для здавання їх в оренду iншим особам. Пiдприємство ремонтує основнi засоби власними силами. Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства не виникають. Дiяльнiсть товариства не є шкiдливою для навколишнього середовища. На даний час Товариство не має планiв щодо капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв, так як такi плани потребують значних грошових вкладень та залучення кредитних ресурсiв, вартiсть яких є високою.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Однiєю з основних проблем є формування цiни ринком, вплив Товариства на цiноформування майже вiдсутнiй. Цiна ж на сiльгосппродукцiю, особливо одразу пiсля збору врожаю, є низькою. З урахуванням низьких закупiвельних цiн на сiльськогосподарську продукцiю, значне податкове навантаження, нестабiльнiсть та недосконалiсть законодавства - все це не дозволяє накопичити та направити кошти на оновлення основних засобiв. Однiєю з основних проблем, що не дозволяє стабiльно виробляти продукцiю рослиництва є клiматичнi умови, висока цiна на засоби по захисту рослин та мiнеральнi добрива, на гiбридне насiння кукурудзи, соняшника, зернових культур, на ПММ, запчастини.
Ступень залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень середнiй.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Факти виплат штрафних санкцiй (штраф, пеня, неустойка) i компенсацiї за порушення законадавства за звiтний рiк вiдсутнi.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Дiяльнiсть Товариства, окрiм спецiального режиму оподаткування не має державної пiдтримки i здiйснюється на засадах самофiнансування в умовах зростаючої конкуренцiї.
Робочого капiталу для поточних потреб пiдприємства не достатньо. З метою зменшення збиткiв були вжитi жорсткi заходи щодо скорочення затратної частини дiяльностi Товариства.
Вирiшення проблеми пiдвищення фiнансової стiйкостi i лiквiдностi пiдприємства та збiльшення наявностi власних коштiв можливо перш за все за рахунок подальшого збiльшення обсягу виробництва сiльгосппродукцiї, забезпечення її реалiзацiї у перiод найвищого пiдвищення цiн, для чого забезпечити умови тривалого i якiсного зберiгання продукцiї, з дотриманням умов тривалого зберiгання i тим самим одержати пiдвiшений розмiр прибутку.
Основними шляхами пiдвищення фiнансової стiйкостi (лiквiдностi) пiдприємства за оцiнками фахiвцiв емiтента є:
- пiдвищення ефективностi використання основних фондiв пiдприємства;
- пiдвищення iнтенсивностi використання оборотних активiв пiдприємства;
- пiдвищення продуктивностi працi;
- подальше збiльшення обсягiв виробництва продукцiї;
- виробництво тiльки продукцiї, яка має стiйкий попит;
- зниження матерiальних операцiйних витрат;
- реалiзацiї продукцiї у перiод найвищого пiдвищення цiн;
- залучення iнвестицiй (кредитiв) та iн.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На при кiнцi року укладено Договiр з ПАТ "КОМПАНIЯ "РАЙЗ" на поставку насiння гороху на суму 94 000,00 грн. Термiн поставки лютий-березень 2012 р. та укладено Договiр з МПП Фiрма "Єрiдон" на поставку насiння соняшника та кукурудзи на суму 519 880,00 грн. Термiн поставки березень-квiтень 2012 р.
При виконаннi цих договорiв товариство очiкує у подальшому отримати прибуток.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Товариство i надалi буде здiйснювати пошук iнвестицiй для фiнансування оновлення та розширення виробництва.
Для полiпшення фiнансового стану на пiдприємствi планується застосувати: пiдвищення ефективностi використання основних фондiв пiдприємства; пiдвищення iнтенсивностi використання оборотних активiв пiдприємства; зменшення затрат в рослинництвi та тваринництвi(економне та цiльове використання ПММ, електроенергiї та природного газу);подальше збiльшення обсягiв реалiзацiї товарiв; зниження матерiальних операцiйних витрат; розширення ринку збуту продукцiї; залучення iнвестицiй (кредитiв).
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Товариство за звiтний рiк не приймало участi у дослiдженнях та розробках.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судовi справи, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи вiдсутнi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Вимоги до рiчного звiту емiтента не передбачають надання iнформацiї, розкриття якої може негативно вплинути на конкурентоспроможнiсть пiдприiмства. У зв'язку з цим вважаємо, що наданна iнформацiя є вичерпною.